Fotoobraz - zadbaj o swoje wnętrze
Foto-obraz, zadbaj o swoje wnętrze

Denerwują Cię puste ściany twojego mieszkania? Pieczołowicie urządzasz swoją życiową przestrzeń, masz już odpowiednie meble i dobrane kolory wystroju - postaw kopkę nad "i" i powieś fotoobraz! Jeśli zwyczajnie szukasz oryginalnego prezentu - fotoobraz też jest dobrym wyborem.

Czym dokładnie jest fotoobraz?

Fotoobrazy powstają przez naciągnięcie na drewniane krosno malarskie grafiki lub zdjęcia nadrukowanego na bawełniane płótno. Aby osiągnąć efekt trójwymiarowości, zadrukowuje się boki. Możemy znaleźć również fotoobrazy oprawione w ramki.

Zdjęcie na płótnie to świetny pomysł na prezent z okazji np. parapetówki. Równie dobrym pomysłem jest sprawinie takiego prezentu do swojego mieszkania. Możesz wybrać grafikę sam lub zdecydować się na zakup konkretnego modelu. Pierwsza opcja jest zdecydowanie lepsza, kiedy zależy Ci na podtrzymaniu rodzinnej atmosfery i ciepła w mieszkaniu – niech fotoobrazem będzie wspólne zdjęcie Twojej rodziny czy wyjątkowy widok uchwycony na ostatnich wakacjach. Musisz tylko pamiętać o tym, by wybrane zdjęcie miało wysoką jakość, było dobrze skadrowane, a kolory były wyraźne. Jest to konieczne, ponieważ po powiększeniu i naciągnięciu na blejtram, wszystkie mankamenty fotografii uwypuklą się. W centrach handlowych fotoobrazów na płótnie nie brakuje. Poszukiwania obrazu na półkach sklepowych udadzą się, jeśli Twoim celem jest poprawa wyglądu wnętrza pod względem kolorystycznym.

Na co zwrócić uwagę?

Zdecydowanie jednym z najważniejszych parametrów fotoobrazów jest format. Wyróżniamy cztery podstawowe wymiary oraz ich różne, niestandardowe modyfikacje:

  • Prostokątne 2:3/3:4
  • Panoramiczne 2:1/3:1
  • Kwadratowe
  • Wieloczęściowe (dyptyki, tryptyki, kwadryptyki, pentaptyki)

W naszym sklepie znajdziesz 15 dostępnych wymiarów: od 20x30 cm do 100x150 cm. Małe fotoobrazy odnajdą się w pracowni czy pokoju dziecka, natomiast te duże wypełnią przestrzeń w salonie.

Jak dopasować obraz do wnętrza?

Oprócz parametrów i tematyki, liczy się również kolorystyka fotoobrazu. Jeśli wnętrze jest urządzone w stonowanych lub surowych barwach (biel, czerń, szarość, grafit, beż), każde zdjęcie dobrze się wkomponuje. Minimalistyczne po prostu zapełni przestrzeń na ścianie, natomiast kolory ożywią wnętrze.

Warto również zwrócić uwagę na otoczenie, w którym chcemy powieści nowy obraz. Jeśli na docelowej ścianie, są już jakieś fotografie to musisz się zastanowić czy nowy dodatek będzie do nich pasował. Jeśli nie, rozważ rearanżację ściany.

Przy wyborze formatu, oprócz standardowych opcji, weź pod uwagę również te nietypowe kombinacje tj. tryptyki czy kolaże. Wieloczęściowy obraz i panorama to idealne formaty dla krajobrazów, natomiast kolaż składający się z serii zdjęć sprawdzi się przy rodzinnych sesjach.

Jak dbać o fotoobraz?

Przede wszystkim nie wolo czyścić ich mokrą, czy zwilżoną szmatką, ponieważ może ona naruszyć i tak już delikatny materiał. Do czyszczenia użyj zwykłej miotełki do kurzu. Na fotoobrazy nie działa dobrze światło słoneczne, dlatego przy wyborze lokalizacji, nie polecamy wystawiać obrazu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl